Total look – jak go stworzyć?

Masz swój ulubiony kolor? – To świetnie, bo możesz zostać mistrzynią stylizacji total look, a przy tym czuć się w niej wyśmienicie. Te monochromatyczne stylizacje sprawią, że wyróżnisz się z tłumu i na pewno przyciągniesz spojrzenia. Poznaj najważniejsze zasady tworzenia outfitów w stylu total look!

Maksymalnie trzy odcienie

Total look to stylizacja, która bazuje przede wszystkim na jednym kolorze. Aby jednak nie była ona zbyt nudna, to ubrania komponuje się w jego kilku odcieniach – i uwaga – pierwsza i najważniejsza zasada zakłada, że tych odcieni nie powinno być więcej niż trzy – w przeciwnym wypadku pojawi się chaos i nasza stylizacja nie zostanie dobrze odebrana przez otoczenie. Oczywiście nie jest istotny rodzaj ubrań – mogą być to modne sukienki, spodnie, koszule, marynarki Hugo czy dresy – stylizacja total look może mieć charakter bardzo elegancki, casualowy, a nawet całkiem sportowy – monochromatycznie można więc ubierać się na różne okazje. 

Ta sama temperatura kolorów

Być może jeszcze nie zwróciłaś na to uwagi, ale temperatura kolorów ma bardzo duże znaczenie w monochromatycznych stylizacjach. Jeśli więc wybierasz modne sukienki w swoim ulubionym kolorze i dobierasz do nich swetry Levis, kurtki czy marynarki, to pamiętaj, że kolory powinny odznaczać się tą samą temperaturą, tj. chłodną lub ciepłą. 

Wybieraj materiały o różnych fakturach

Trzecią ważną zasadą, która ma bardzo duży wpływ na ostateczny efekt naszej stylizacji total look, jest łączenie materiałów o różnych fakturach, grubościach i splotach – dzięki temu do outfitu nie wkradnie się nuda i nie będzie on wyglądać tandetnie. Możesz więc łączyć gładką i lśniącą skórę z mięsistym i o grubym splocie swetrem, modne sukienki uszyte ze śliskich i lejących się materiałów z grubszymi, np. pikowanymi materiałami, a jeans z koronką czy tiulem – tworzenie takiej stylizacji może być bardzo przyjemne!

Nie bój się wzorów i printów

Stylizacja total look nie boi się również ponadczasowych wzorów i printów. Mało tego – to dzięki nim sprawisz, że stanie się ona bardziej dynamiczna. Stawiaj więc na takie wzory jak kratki, pepitki, a także printy kwiatowe, cętki czy wężowe skóry – pamiętaj tylko o tym, aby nie użyć ich zbyt wielu w jednej stylizacji. Możesz na przykład postawić na koszulę w kratkę Levis czy buty z wężowej skóry. 

Stawiaj na dodatki

Dodatki to klucz do udanej stylizacji, a w przypadku total look odgrywają szczególną rolę. Zdarza się, że nasz outfit to jeden element garderoby, np. sukienka Hugo czy garnitur – jedyne więc pole manewru do stworzenia monochromatycznej stylizacji to dodatki – stawiaj więc na chusty, torebki, rękawiczki, szale, paski w tym samym odcieniu ulubionego koloru. 

Łącz różne długości i szerokości 

Udana stylizacja total look to także ponadczasowa zasada “na cebulkę”. Możesz pozwolić sobie na tworzenie warstwowych outfitów i bawić się długością poszczególnych elementów garderoby, np. na długą sukienkę załóż krótką marynarkę. Dzięki temu na pierwszy rzut oka jednolite stylizacje total look stają się intrygujące i dynamiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *