Ile kosztują implanty zębowe?

Ubytek zębowy może przydarzyć się każdemu, nie zawsze jest on związany z niewłaściwym dbaniem o higienę jamy ustnej. Czasami może wiązać się również z przypadkowym wybiciem zęba. Implanty zębowe są natomiast niezaprzeczalnie jedną z najlepszych metod uzupełniania takowych ubytków, mimo wszystko dosyć kosztowną. Z jakim wydatkiem należy się liczyć, decydując się na założenie implantu? Co należy wiedzieć na ten temat?

Implanty zębowe – co to jest?

Implantem zębowym nazywa się element, który przypomina śrubę. Jest on umieszczony w miejscu naturalnym zęba, w kości szczękowej lub w żuchwie. Zastępuje on korzeń, który musiał zostać usunięty. Implanty najczęściej wytwarza się z tytanu lub też tlenku cyrkonu, są to produkty wytrzymałe i tolerowane przez ludzki organizm. W przypadku implantów najpierw wszczepia się śrubę, która musi dobrze przyjąć się w środowisku zębowym, a po kilku miesiącach zwykle umieszcza się sztuczną koronę, która zazwyczaj jest imitacją zęba. Istnieją też tak zwane implanty jednofazowe, całość: śrubę i ząb nakłada się na tej samej wizycie.

Cena implantu – od czego zależy?

Nie da się w pełni określić ostatecznej ceny implantu zębowego, ponieważ jest ona uzależniona od konkretnego gabinetu stomatologicznego. Sporo czynników może jednak wpłynąć na ostateczny kształt ceny i tym samym sprawić, że będzie ona wyższa lub nieco niższa. Oto kilka czynników:

  • Metoda wszczepiania,
  • Producent implantu,
  • Materiał, z jakiego wykonana jest korona,
  • Badania i koszt leczenia.

Nie należy się jednak obawiać, ponieważ na wizycie konsultacyjnej stomatolog wyjaśni, jaka metoda leczenia i wszczepiania implantu będzie najlepsza. Podpowie również, jakie badania trzeba będzie wykonać oraz jaki materiał do wypełnienia będzie najlepszy. Następnie dokonana podsumowania. Z pewnością również zaproponuje leczenie alternatywne, które może być nieco tańsze, wszystko jest oczywiście kwestią wspólnego ustalenia.

Implanty zębowe – cena

Cena implantu zębowego z pewnością zaczyna się powyżej 1000 zł. Średni koszt to około 3000 zł, chociaż w niektórych klinikach można wszczepić sobie implant za około 1500 zł. W większych miastach z pewnością cena ta będzie oscylować w granicach 5000 zł. W przypadku konieczności wstawienia większej ilości implantów, z pewnością wycena będzie indywidualna, uzależniona od gabinetu stomatologicznego.

 

Wstawienie implantów zębowych jest dosyć kosztownym zabiegiem. Trzeba się liczyć z ceną, która zwykle wynosi mniej więcej kilka tysięcy złotych, w zależności oczywiście od tego, ile implantów jest koniecznych do wstawienia. Mimo że zabieg jest drogi, daje naprawdę świetne efekty. Implanty są stałe i nie powodują dyskomfortu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *